Všechny reference

Zajistil nám bydlení v rekordně krátké době

By 30. 10. 2023 No Comments

Od: Adam
Date: po 30. 10. 2023 v 10:26
Subject: Realtor Evaluation
To: Ondřej Grabmyler

To Whom It May Concern,

Ondra was able to find us a house in record speed at an affordable rate. In a time when the real estate market is greatly difficult in order to find a home and pay a fair amount of money, Ondra completed the task with great efficiency. Ondra’s diligence and deliberations with landlords eventually led to finding a flat to rent, which saved us $20,000 USD due to the circumstances.

Ondra was very friendly, but also very professional. He was accommodating to our needs and desires, but also gave us feedback to help us make wiser decisions. His promptness with replies to our inquiries, along with his vast knowledge of the real estate industry greatly comforted us while we were still in another country.

We would (and already have), without reservation, recommend Ondra to other friends and family for his services.

Sincerely,

Adam and Carilyn (USA)

PŘEKLAD

Ondra nám zajistil bydlení v rekordně krátké době za přijatelnou cenu. V době, kdy je realitní trh velice komplikovaný, nám našel bydlení za rozumnou cenu. Ondra byl velmi efektivní. Jeho úsilí a podněty při jednání s vlastníky nemovitostí nám nakonec umožnilo mít pronájem bytu, kdy jsme vzhledem k okolnostem ušetřili 20 000 USD.

Ondra byl velmi přátelský, ale zároveň velmi profesionální. Přizpůsoboval se našim potřebám a přáním, zároveň nám ale dával zpětnou vazbu, která nám pomáhala činit moudrá rozhodnutí. Jeho rychlé reakce na naše dotazy, spolu s obrovskou znalostí problematiky realitního trhu, nás velmi uklidňovalo v situaci, kdy jsme stále byli v cizí zemi.

Vřele doporučujeme (a už jsme tak i učinili) Ondrovy služby jak našim přátelům tak i rodině.

S úctou,

Adam a Carilyn (USA)